Keď bol Marián Varga žiakom ZUŠ, napísal pre svoju spolužiačku cyklus štyroch klavírnych miniatúr. Spolu s ďalšími jeho detskými skladbami sme ho vydali vo forme bohato ilustrovaného zošita s príbehmi i s audionahrávkou skladieb v podaní klaviristu Ivana Šillera.

Obrázok ringu

Noty takmer 20 skladbičiek vychádzajú vo forme plnofarebnej, takmer 70-stranovej publikácie s autorskými ilustráciami (Han Illu), príbehmi o Mariánovi (M. Jaslovský, D. Hevier) a tiež s hudobnou nahrávkou klavírnej interpretácie (I. Šiller).

Knihy

To, čo nám tu Marián zanechal, sú poklady, ktoré sme nechceli nechať uzavreté v šuplíkoch. Ponúkame vám ich, aby ste sa nechali inšpirovať, skladby nielen nacvičili, zahrali pre seba či pre radosť iných na koncerte, ale skúste si požičať niektorú Mariánovu tému a zaimprovizujte si tak, ako vám to duša, srdce a prsty dovolia. Pustite si svoju hudobnú predstavivosť na prechádzku. Myslíme si, že Marián by sa z toho veľmi tešil.

- Jozef Lupták, violončelista, pedagóg, riaditeľ festivalu Konvergencie -

Hudobno-vzdelávacie školenia od Spoločnosti Mariána Vargu

Ponúkame školenia pre ZUŠ aj jednotlivcov, online aj offline. Školenia vedú Jana Vargová, Ivan Šiller a Jozef Lupták. V prípade záujmu nás kontaktujte na adrese

spolocnost.mariana.vargu@gmail.com