Marián Varga - collected works I.

Pred 50 rokmi vznikol najdôležitejší album slovenskej, a ako tvrdí kritik Jiří Černý, i československej rockovej hudby ZVOŇTE, ZVONKY. Keby tu dnes Marián s nami sedel, asi by si potiahol z cigary, prižmúril by oči a, akoby sa ho to vôbec netýkalo, prehodil by niečo v zmysle: „No a čo? Aj tak už dnes o tom nikto nič nevie.“ My však práve toto nechceme dopustiť! Pretože Mariánova hudba patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy v Československu vzniklo a rozhodne nepatrí minulosti. No ľahko sa to môže stať. Nehrajú ju takmer žiadne rádiá a značka, pre ktorú Marián všetky zásadné albumy nahral, zanikla.

LIMITOVANÁ EDÍCIA

Spoločnosti Mariána Vargu sa podarilo získať od Opusu licencie, a tak vzniká exkluzívna limitovaná edícia Marián Varga Collected Works I. CD box bude obsahovať 16 titulov – od albumu Zvoňte, zvonky cez všetky spoločné platne s Pavlom Hammelom, všetky albumy Collegia musica až po CD s raritnými nahrávkami, ktoré nikdy nevyšli na nosičoch, napríklad Baba Jaga, Concentrated Sorrow...(Collegium ich hralo v Radiopaláci v Prahe v roku 1970).

Prečo Collected Works?
„Pretože Mariánova hudba je svetová napriek tomu, že sa do sveta nedostal, lebo sme žili za železnou oponou. Je mapou histórie pre súčasné aj budúce generácie. Jeho hudba bola nádychom slobody v temnej dobe komunizmu. A je to systematické zachytenie tvorby jednej silnej osobnosti našej hudobnej kultúry. Mariánovi sa podarilo zachytiť vyjadrenie niekoľkých generácií a jeho hudba presiahla svoju vlastnú dobu.“

Jozef Lupták violončelista, zakladateľ a riaditeľ festivalu Konvergencie a predseda SMV
OBJEDNAŤ KOLEKCIU

Kniha o každom albume

„Súčasťou CD boxu bude obsiahly, viac ako dvestostranový booklet – textový a obrazový sprievodca ku každému zo šestnástich CD. Mozaiku dobových recenzií, rozhovorov, reflexií či zasvätených pohľadov do zákulisia Mariánovej tvorby doplní aj množstvo raritných fotografií, notových záznamov, plagátov, nepoužitých návrhov obalov platní a pod.Tak ako Mariánova hudba s obľubou prekračovala hranice žánrov a „škatuliek“, aj tento booklet vlastne nie je úplne klasickým bookletom. Je totiž rovnako pútavou knihou na čítanie, ale zároveň „časozberným“ dokumentom.“
Peter Uličný
spisovateľ, editor sprievodnej publikácie

Kolekcia albumov s názvom Marián Varga Collected Works I. bude výnimočná novým zvukovým dizajnom preslávených nahrávok. Ku každému albumu sme pristupovali s veľkou precíznosťou a snahou dodať známym skladbám nový “oprášený“ zvuk v duchu predstavy samotného Mariána. Za podstatné považujeme, že analógový redizajn sa tvorí z originálnych nahrávok. Veríme, že túto unikátnu kolekciu ocenia verní fanúšikovia Vargovej hudby, ale aj tí, ktorí jeho dielo ešte tak dôsledne nepoznajú. Je to úžasná hudba a je pre nás veľkou cťou podieľať sa na jej zvukovom ,obnovení´.

Robert Pospiš & Martin Sillay nahrávacie a postprodukčné štúdio Real Music House
OBJEDNAŤ KOLEKCIU
Nie sme profesionálne vydavateľstvo a toto nie je „jeden z našich titulov“. Je to výnimočný projekt, na ktorom pracujeme už vyše roka a do ktorého sme dali srdce, čas a energiu. Veríme, že toto z neho budete cítiť, keď si ho doma pred Vianocami budete kúsok po kúsku rozbaľovať.